Metafyzické zátiší, 1998 - olej, plátno, rám, 85×140 cm, sign. PD Antonín STŘÍŽEK 1998
Antonín Střížek, narozený 22. května 1959 v Rumburku, je současný český malíř a fotograf.
Antonín Střížek prožil své dětství v Ostravě-Porubě. Absolvoval středoškolské studium na střední uměleckoprůmyslové škole v Praze. Jeho umělecká tvorba je ovlivněna postmodernou a věnuje se také cestování. Procestoval různé části světa, včetně Číny, Mexika, Jižní Ameriky, Španělska, Itálie, a Japonska. V roce 2002 se podílel na zpracování realizace opony pro Státní operu v Praze.
Střížekova tvorba je charakterizována postmoderní estetikou, a jeho práce odrážejí různorodé kulturní vlivy a inspirace z jeho cest. Je známý jak pro své malířské, tak fotografické práce, které reflektují jeho pestrý pohled na svět.