#37

Klára Sedlo
(1993)

Zvláštní návštěvníci

Klára Sedlo (1993) - Zvláštní návštěvníci
#37

Klára Sedlo
(1993)

Zvláštní návštěvníci

3 limity
232 zobrazení
12 500 Kč
Ledax o.p.s.
Ledax o.p.s.
Vyvolávací cena: 7 500 Kč
18. 4. 2024 19:00

35 × 35 cm

olej na plátně

signováno vzadu

Klára Sedlo, narozená 16. dubna 1993 v Praze, je talentovaná česká akademická malířka. Absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze, kde studovala malbu u Michaela Rittsteina a následně kresbu u Jiřího Petrboka, čímž získala titul MgA.

Její tvorba se vyznačuje figurálním analytickým symbolismem, a nachází inspiraci v temných dřevěných místnostech starých chat, magických rituálech a bizarnostech, které se vymykají normálu. Klára Sedlo zdůrazňuje feministickou rovinu ve své tvorbě, zobrazuje ženu jako symbol živočišné energie, křehkosti a zranitelnosti. Její obrazy se zabývají toxicitou partnerských vztahů a přinášejí rebelský pohled na konzum.

Kromě olejomalby a klasického dvojrozměrného obrazu se Klára Sedlo věnuje i tvorbě autorských knih a krátkých povídek. Pracuje také s happeningem, účastní se tzv. „Live Painting“ akcí. Aktivně vystavuje od svých studijních let a má za sebou řadu sólových i skupinových výstav v České republice i v zahraničí.

Její díla jsou zastoupena ve více než stovce soukromých sbírek po celém světě. Roku 2022 vydala knihu povídek s názvem "Lami" a pracuje také jako ilustrátorka knih. Klára Sedlo neustále zkoumá nové náměty, od objektů odrážejících současný kýč a bizarní předměty až po folklór, rituály a psychologii, a vytváří nové příběhy a legendy prostřednictvím svých pláten.