90 × 70 cm
akryl a olej na plátně
signováno vzadu
Absolvoval Malbu v ateliéru profesora Michaela Rittsteina na pražské AVU, jeho pohled na tvorbu ale výrazně formovala i dvousemestrální stáž u profesora Jiřího Sopka. K malířské kariéře se rozhodl už ve druhém ročníku studia na SOŠV Václava Hollara a dnes tvoří v ateliéru v Libni.
Jeho tvorbu a především vnímání barevnosti velmi ovlivnily zahraniční zkušenosti - stáž v Indonéském institutu umění v Yogyakartě a roční pobyt ve Valencii.
Ve svých obrazech vizualizuje témata vlastních prožitků, inspirují ho lidské příběhy a z nich plynoucí pocitovost, především emocionální vztah mezi ženou a mužem a jeho zachycení v malbě. Přestože Jan neustále načerpává nové podněty a dynamicky mění styly a formy svého uměleckého vyjádření, jeho plátna podávají důkaz o hlubokém a dlouhotrvající zájmu o téma mezilidských vztahů v nekonečných obměnách.