#32

Jan Heres
(1992)

Spirit

Jan Heres (*1992) -
Jan Heres (*1992) -
Jan Heres (*1992) -
Jan Heres (*1992) -
#32

Jan Heres
(1992)

Spirit

103 zobrazení
32 000 Kč
Ledax o.p.s.
Ledax o.p.s.
18. 4. 2024 19:00

90 × 70 cm

akryl a olej na plátně

signováno vzadu

Absolvoval Malbu v ateliéru profesora Michaela Rittsteina na pražské AVU, jeho pohled na tvorbu ale výrazně formovala i dvousemestrální stáž u profesora Jiřího Sopka. K malířské kariéře se rozhodl už ve druhém ročníku studia na SOŠV Václava Hollara a dnes tvoří v ateliéru v Libni.
Jeho tvorbu a především vnímání barevnosti velmi ovlivnily zahraniční zkušenosti - stáž v Indonéském institutu umění v Yogyakartě a roční pobyt ve Valencii.
Ve svých obrazech vizualizuje témata vlastních prožitků, inspirují ho lidské příběhy a z nich plynoucí pocitovost, především emocionální vztah mezi ženou a mužem a jeho zachycení v malbě. Přestože Jan neustále načerpává nové podněty a dynamicky mění styly a formy svého uměleckého vyjádření, jeho plátna podávají důkaz o hlubokém a dlouhotrvající zájmu o téma mezilidských vztahů v nekonečných obměnách.